Indie – duchowa podróż

Indie są fascynującym państwem znajdującym się na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich fascynujący charakter, wielobarwność, kontrast a także tajemniczość są popularnym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie wybierający to niezwykłe miejsce delektują się egzotyczną florą i fauną, przepyszną pełną aromatów kuchnią, a także ciekawymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są miejscem szczególnie chętnie odwiedzane przez osoby które szukają wytchnienia od życia codziennego i gnębiącymi ich problemami. Można uznać, że Indie są doskonałym miejscem dla osób poszukujących duchowego wytchnienia. Mieszkańcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze uśmiechnięci. Przepiękne starożytne świątynie, czy odbywanie medytacji w niezwykłych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codzienności. Które miejsca warto odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym państwie można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Starodawne świątynie Indii – duchowa podróż

Indyjskie świątynie mają nietypowy charakter, a jednocześnie otoczone są aurą tajemnicy. Dlatego nie należy ich pomijać wybierając się na wyjazd duchowy do Indii. Zazwyczaj wycieczki organizowane przez biura podróży skupiają się głównie na dużych miastach i najpopularniejszych zabytkach, jednakże Indie oferują znacznie więcej! Monumentalne budowle zapierające dech w piersiach w połączeniu z bujną florą, to połączenie, które zachwyci każdego. Na pewno wybierając się na wyjazd duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, a inaczej mówiąc Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to budowla wpisana na listę UNESCO, zbudowany aby upamiętnić oświecenie Buddy. Jest to cel podróży wielu turystów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto odbyć tam medytację. Świątynie znajdujące się  w Indiach zbudowane zostały trzymając się zasad starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc napełnia ludzi uzdrawiającą energią.  

Egzotyczne plaże jako obowiązkowy punkt programu duchowej podróży

Pragnąc spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można pominąć zapierających dech w piersiach, przepięknych, piaszczystych plaż. Warto odwiedzić szczególnie na dwie z nich, które mają opinię najpiękniejszych i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Wysoki poziom zasolenia wody pozwoli uwolnić się od negatywnych emocji i dobrze wpłynie na nasze zdrowie. Na jednej z takich plaż można skorzystać z masaży ajurewdyjskich, które zrobione są przez profesjonalistów w specjalnie do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską bez wątpienia napełni nas pozytywną energią na długo. Będąc w tym wyjątkowym, magicznym kraju warto odbyć również górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że okrążenie jej zmywa negatywną energię. Jest to miejsce, które każdego roku odwiedza wielu Indusów. 

Joga i medytacja – kwintesencja Indii 

Wybierając się do Indii warto spróbować sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, powinny jej spróbować w czasie tej niezwykłej podróży. Tego typu sesje umożliwią zrozumieć powody zaburzeń zdrowia, czy niebezpieczeństw jakie wynikają z obecnego sposobu życia. Joga szczególnie dobrze wpływa na nasz układ ruchu oraz umożliwia utrzymać wewnętrzną tak ciężką do osiągnięcia w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie niezwykłe miejsca w Indiach należy także odbyć sesje medytacji. Bez wątpienia przynosi ona dużo pozytywnych korzyści takich jak relaks, poprawa snu, lepsza koncentracja. Celem medytacji jest usunięcie negatywnych myśli i zrobienia przestrzeni na te pozytywne. 

Duchowa wyprawa do Indii – czy warto?

Bez wątpienia taka typu wyjazd znacznie różni się od tych proponowanych przez zwykłe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest dobrym pomysłem dla każdego bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. To kraj posiadający prastarą kulturę, który zachował tradycję duchowości. Trasa takiej podróży musi być starannie przemyślana i zorganizowana, aby móc odwiedzić wszystkie istotne duchowo miejsca. Indie to kontakt z piękną przyrodą, to miejsce wspaniałych krajobrazów oraz kontakt z niezwykłymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.